Mikroihličkovanie vlasovej pokožky
Obrázok: mikroihličkovanie na hlave
Čo je mikroihličkovanie?
Mikroihličkovanie, tiež nazývané microneedling alebo dermarolling, je ošetrenie pokožky, ktoré využíva miniatúrne ihličky na prepichovanie svrchných vrstiev pokožky. Táto metóda patrí k druhu mezoterapie. Stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, zlepšuje prekrvenie a napomáha vstrebávaniu lokálne cielených doplnkov v mieste ošetrenia. Tým dosiahneme prenikanie aktívnych látok priamo k vlasovým folikulom.
Kde sa objednám na mikroihličkovanie?
Po Českej a Slovenskej republike máme viac pobočiek, nájdite si tú najbližšiu. Objednať sa na trichologické vyšetrenie na jednej z nich je jednoduché:
- Jednoducho vyberiete zo zoznamu najbližšiu pobočku Vlasovej kliniky.
- Zo služieb zvoľte vyšetrenie čistenia pokožky + aplikácia Neohair s rollerom.
- Vyberte si voľný termín a čas.
- Uveďte meno, priezvisko, kontaktné údaje a potvrďte rezerváciu.
Objednávka je hotová za pár kliknutí a pre potvrdenie rezervácie obdržíte SMS správu. Prijímame aj telefonické rezervácie.
Cena mikroihličkovania
Cena procedúry: čistenie vlasovej pokožky + mikroihličkovanie je 108 €
- Balíček zahŕňa diagnostiku trichologickou kamerou a konzultáciu.
- Čistenie vlasovej pokožky ultrazvukovou špachtľou. Tá veľmi účinne odstráni všetky nečistoty z povrchu pokožky a folikulov.
- Mikroihličkovanie dermarollerom s mikroskopickými vpichmi. Procedúra umožní aplikáciu vlasového séra Neohair priamo do spodných vrstiev pokožky.
- Běžná časová náročnosť je do 60 minút. Závisí na stave pokožky.
Mikroihličkovanie pre oblasť hlavy a vlasovej pokožky
Mikroihličkovanie vlasovej pokožky sa zameriava na stimuláciu vlasových folikulov a podporu správnej funkcie pokožky hlavy. Vďaka jemným mikroskopickým vpichom sa pokožka aktivuje k procesu tvorby kolagénu, regenerácii a skvele sa prekrví.
Je obzvlášť vhodné pre:
- Veľký úbytok a zníženie kvality vlasov: stimuluje vlasové folikuly a podporuje rast vlasov.
- Lupienka, seborea a akné: pomáha regulovať produkciu mazu a exfoliuje pokožku hlavy.
- Svrbenie a podráždenie: upokojuje svrbiacu pokožku hlavy a zmierňuje príznaky.
Ako prebieha procedúra mikroihličkovania
- Po trichologickom vyšetrení a čistení ultrazvukovou špachtľou je pokožka pripravená na ošetrenie.
- Postupne sa do každej cestičky zapracuje krúživými pohybmi sérum Neohair.
- Dermarollerom sa každá cestička postupne prejede a tým sa vpraví potrebné látky do podkožia.
- Po aplikácii sa klientovi vyfénuje hlava do sucha.
Doba trvania: celá procedúra trvá obvykle 40-60 minút.
Odporúčame minimálne 24 hodín po ošetrení nemyť vlasy.
Využívané technológie
Mikroihličkovanie vlasovej pokožky sa vykonáva pomocou dermarolleru. Ten má na svojom povrchu cca 200 ihličiek o dĺžke 0,5 mm. Využívame ich k porušeniu povrchu pokožky hlavy a stimulácii správnej funkcie kože. Tento proces vytvára mikrokanáliky v pokožke, čo umožňuje hlbšie prenikanie účinných látok priamo do vlasových folikulov.
Valček k mikroihličkovaniu je z titánu. Ten má skvelé technologické vlastnosti a je kompatibilný s ľudským telom, pretože ho neodmieta. Titán sa preto využíva v medicíne na výrobu implantátov.
Dermaroller je pripojený k prístroju, ktorý vytvára mierne elektrické impulzy na dočasné otvorenie bunkových membrán. Vďaka lepšej priepustnosti sa všetky žiadané látky zo séra veľmi efektívne dostanú na potrebné miesto. Spojenie pulznej technológie a mikroihličkovania je vysoko inovatívny proces na podporu a aktiváciu vlasových folikulov.
Obrázok: dermaroller (mikroihličkovanie)
Kedy je mikroihličkovanie vhodné
Mikroihličkovanie sa používa pri výskyte alopecie, seboroickej dermatitídy, lupienky či vlasového akné. Metóda je takmer bezbolestná a nastavenie stroja sa vykonáva individuálne. Vhodná je pre klientov bez zápalových ložísk v oblasti hlavy a bez kovových implantátov v oblasti hlavy a krku.
Mikroihličkovanie vlasovej pokožky je vhodné pre osoby, ktoré trpia:
- Vypadávaním vlasov
- Seboroickou dermatitídou (seborea)
- Lupienkou (psoriáza)
- Špatným prekrvením vlasovej pokožky
- Alopeciou
- Masnými lupinami
Pre koho mikroihličkovanie vhodné nie je:
- Ľudia s aktívnymi zápalmi, infekciami alebo otvorenými ranami na pokožke hlavy.
- Prebiehajúca biologická alebo onkologická liečba.
- Diabetici, epileptici a ľudia s liekmi na riedenie krvi.
- Těhotné a kojící ženy.
Odporúčaný počet a frekvencia ošetrení:
Počet procedúr sa líši v závislosti na type riešeného problému. Interval medzi procedúrami je zvyčajne 3-6 týždňov.
Nežiaduce účinky sú ojedinelé. Pokožka hlavy môže byť po ošetrení mierne začervenaná a podráždená. Tieto príznaky by mali počas niekoľkých dní ustúpiť.
Pred podstúpením mikroihličkovania vlasovej pokožky sa odporúča konzultácia s dermatológom. Dermatológ vám pomôže zistiť, či je metóda pre vás vhodná a odporučí vám vhodný postup.
Mikroihličkovanie vlasovej pokožky: https://www.youtube.com/watch?v=EjVcpraA-fM&ab_channel=Vlasov%C3%A1klinika
Zdroje informácií
1) KLAUZOVÁ, Kateřina. Mezoterapia. Dermatológia pre prax [online]. Praha, 2008,205-208 [cit. 2019-05-18]. Dostupné z: https://www.dermatologiepropraxi.cz/artkey/der-200804-0012_Mezoterapie.php
2) Vedamurthy M. Mesotherapy. Indian J Dermatol Venereol Leprol [online], 2007, [cit. 2019-05-18];73:60-2. Dostupné z: http://www.ijdvl.com/text.asp?2007/73/1/60/30661
3) Mesotherapy – The french connection Sivagnanam G – J Pharmacol Pharmacother. Journal of Pharmacology and Pharmacotherapeutics : Free full text articles from, Pharmacol Pharmacother [online]. Dostupné z: http://www.jpharmacol.com/article.asp?issn=0976-500X;year=2010;volume=1;issue=1;spage=4;epage=8;aulast=Sivagnanam
4) Mezoterapia v kozmetickej a lekárskej praxi. SynCare [online]. Praha: Odborné sympozium SynCare, 2015 [cit. 2019-05-18].